Na chalupě

Pro děti jsme na zatravněné terase připravili houpačky, pískoviště, skluzavku a houpadlo. V létě je zde napuštěn nadzemní bazén /průměr 4,5m/ se solárním ohřevem vody.

Od chalupy je možno vyjet na nenáročnou okružní cyklotrasu vhodnou i pro děti v délce cca 5km. Trasa vede většinou po lesní asfaltové silnici bez provozu, není náročná na převýšení a z různých míst poskytuje překrásné výhledy do údolí (popis trasy včetně fotogalerie a gps souřadnic).

Dětské hřiště v obci

V centru obce vedle místní restarauce bylo na klidném pozemku mimo silnice v červnu 2009 otevřeno nové moderní dětské hřiště.

Součástí dětského hřiště umístěného do členitého terénu jsou atraktivní a bezpečné hrací prvky (lanová dráha, skluzavka s vlnou, houpací kolotoč i pro dospělé, kombinovaná prolézačka, houpačka pro čtyři děti, stůl na stolní tenis, pružinová houpačka pro nejmenší) a posezení pro rodiče s překrásným výhledem na vesnici i do kraje.

 Aquapark Sušice

Koncem roku 2014 byl v Sušici (13 km) otevřen nový aqupark s mnohými vodními atrakcemi - www.sportoviste-susice.cz/bazen.  

Aquapark Horažďovice

Vaše děti jistě ocení návštěvu Aquaparku v Horažďovicích  (25 km), kde můžete společně využít vodní atrakce jako je například tobogán, dětský bazének s 2 skluzavkami, vodní kolotoč, perličkovou lázeň, umělé vlnobití a další. Dále je zde také sauna, fitcentrum, horolezecká stěna a občerstvení.

 

Centrum volného času Kašperské Hory

Dětem je plně k dispozici velká herna se spoustou hraček a další místnosti na různé kurzy, výtvarné činnosti, cvičení, hry, promítání pohádek. V upravené oplocené zahradě je horolezecká stěna s několika lezeckými trasami a velkou skluzavkou (5m), trampolína o průměru 4m s ochrannou sítí, pískoviště s hračkami, houpací síť, houpačky, kolotoč, chýše baby Jagy, domek Ferdy Mravence s dalšími hračkami,  různé houpačky, kolotoč, velmi pěkná dřevěná terasa s posezením pro rodiče s možností dát si kávu nebo jiný nápoj a lehátka se slunečníky.

Centrum je otevřeno veřejnosti celoročně kromě neděle od 10:00 do 18:00 hodin, viz podrobný rozpis otevíracích hodin Centra. V hlavních sezonách se také můžete přihlásit na zajímavý odpolední program  a sami vyrazit na výlet na kole, pěšky, nebo jen tak chvíli lenošit.

Centrum se nachází v Kašperských Horách, Náměstí 7, tel. 603 253 242.

 

Jízdy na koních

V nedalekém Loveckém zámečku Zaluží (obec Pohorsko) si můžete na tel. 608511895 rezervovat jízdy na koních pro začátečníky nebo vyjížďky do přírody s doprovodem. Cena jízdy na koni (včetně teorie a cviků na uvolnění pro začátečníky) je 250 Kč/hod.. Během jedné hodiny se může vystřídat i více jezdců.

Do Pohorska (přímo až k Loveckému zámečku Zaluží) se dostanete autem. Můžete však také vyrazit pěšky, a to po lesní cestě, která vede od naší chalupy přímo až k zámečku (popis trasy včetně fotogalerie a gps souřadnic).

 

 

Popisy a fotogalerie dalších zajímavých míst v okolí chalupy najdete na serveru "Jeďtesdětmi.cz - kam s dětmi za zábavou a za poznáním". Stejně tak zde naleznete také zajímavé akce, které se v našem okolí chystají.